علی ع یک شخص نیست

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

🔵۹۶/۳/۲۵
🔴 برای ما، علی(ع) یک شخص نیست.

✅در فرهنگ ما ایرانی‌ها، حضرت علی (ع) بیش از آن‌که یک شخص و یا سرآغاز یک جریان اعتقادی باشد؛ مفهومی کانونی برای خوبی و فضیلت است. "علی" از نخستین کلماتی است که کودکان ما می‌شنوند. از کودکی علی(ع) را با شروع کردن، برخاستن، بلند کردن، خطر کردن، و از سر جدّیت کاری را دنبال کردن صدا می‌زنیم. در اساطیر ما حضرت علی(ع) در کانون تمام خوبی‌ها، رستگاری‌ها و نجات‌هاست. نه فقط برای شیعیان، که برای اهل سنت و حتی غیر مسلمانان ایران نیز، علی(ع) نماد جود و جوان‌مردی و مردانگی و دست‌گیری است. هنر و ورزش ایرانی‌ها به جلوه‌های روحانی و معنوی امام علی(ع) متبرک شده‌اند. بناهای عبادی، تکیه‌ها، حسینیه‌ها، زیارتگاهها، سقاخانه‌ها، و آب‌انبارها، شفاخانه‌ها، و ... به طرق مختلف با نام علی (ع) یا نمادهایی مرتبط با آن بزرگوار آراسته شده‌اند.
✅✅ برای ما ایرانی‌ها بازوان سترگ و ذوالفقار علی(ع) به معنای خشم و خشونت و زورمندی نیستند؛ بلکه نمادهایی هستند برای یاری‌گری و پناه‌ِ بی‌پناهان و دفاع از مظلومان. بازوان علی(ع) جهت‌نمای وجه اخلاقیِ اِعمال قدرت است که زور زورمند وقتی ارزش دارد که در خدمت عدالت و کمک به فرودستان باشد. برای ما ایرانی‌ها علی(ع) مایه‌ی همدلی و وحدت بوده است. او نه وقتی در قدرت بود و نه آنگاه که قدرت لیاقت دستانش را نداشت، هیچ وقت جامعه را به دو دسته طرفداران و مخالفان خود تقسیم نکرد.
@sadeghniamehrab


نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت: 6:10
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123