دستکاری در اخلاق

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

🔵96/3/22
🔴 دستکاری در اخلاق.

✅ از دشواري‌هاي امر اخلاق در جامعه دست‌کاري مدام آن است. اين کار سبب شده است اخلاق، رواني و سادگي خود را از دست داده و به کلاف سردرگمي تبديل شود. اخلاق يک فرآيند عادي و طبيعي است، از سرزمين ديگري نمي‌آيد؛ اين امر برآيند فهم عرفي و وجداني افراد است؛ حال اگر هر عنصر ديگري مثل علم، فلسفه، و سياست وارد بازي اخلاق شود، در امر اخلاق اختلال ايجاد مي‌کنند و طبيعي و عادي بودن آن را از او مي‌گيرند.

✅✅ وقتي سياست وارد بازي اخلاق مي‌شود، به راحتي مي‌تواند اخلاقيات ديروز را براي جامعه‌ي امروز غير اخلاقي و يا غير اخلاقيات ديروز را اخلاقي معرفي کند. آورده‌اند: ◀️ " سلطان محمود را در حالت گرسنگى بادمجان بورانى پيش آوردند خوشش آمد، گفت: بادمجان طعامى است خوش. نديمى در مدح بادمجان فصلى پرداخت. چون سير شد، گفت: "بادمجان سخت مضر چيزى است" نديم باز در مضرت بادمجان مبالغتى تمام كرد. سلطان گفت: اى مردك نه اين زمان مدحش می‌گفتى؟!گفت: من نديم توأم نه نديم بادمجان. مرا چيزى می‌بايد گفت كه تو را خوش آيد نه بادمجان را."
@sadeghniamehrab


نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت: 6:10
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123