فراموشی خیابان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

🔵۹۶/۴/۲
🔴 خیابان به رنگ فراموشی.

✅ این سال‌ها همواره مشکلات جامعه در حوزه فرهنگ عمومی به "اندک بودن بودجه‌های فرهنگی" و یا "دسیسه‌های استکبار" ارجاع داده شده است. بدون تعارف و پرده پوشی باید گفت هیچ‌یک از این دو و موارد دیگری از این دست، توجیه مناسبی برای وضعیت نگران‌کننده‌ی فرهنگ عمومی نیست. بودجه‌های هنگفتی که این سال‌ها به بهانه‌ی امورات فرهنگی به دولت و ملت تحمیل می‌شود چنان زیاد است که برای هر انسان منصفی این انتظار را پدید می‌آورد که وضعیت قدری بهتر از چیزی باشد که هست.
✅✅ به گمان من مشکل اصلی در این است که کسی دغدغه‌ی فرهنگ عمومی را ندارد. افزایش طلاق، رشد معنادار خشونت‌های کلامی و فیزیکی، درگیری‌های قومی و طایفه‌ای، خرده‌دزدی‌های خیابانی، زورگیری، بی‌تفاوتی مدنی، و خلاصه بداخلاقی‌های اجتماعی گویا هنوز وجدان کسی را خراش نداده است. کسی نیست بپرسد چه نسبتی میان این همه بودجه‌های فرهنگی ستادهای نماز، امور مساجد، هیئت‌های فرهنگی و عزاداری، ستاد زکات، جلسات قرآئت قرآن، و مؤسسه‌های آموزشی و پژوهشی غیردولتی با وضعیت دلخراش فرهنگ عمومی وجود دارد. این مؤسسه‌ها چه کارکردی برای به‌باشی اخلاق عمومی داشته‌اند؟! آقایان! باور کنید نابسامانی فرهنگ عمومی تمام تلاش شما برای به‌سامان کردن فرهنگ دینی را ناتمام می‌گذارد. با فراموش کردن خیابان نمی‌توان انتظار مسجدی آباد داشت. خرابی فرهنگ عمومی چونان جذام، نظام ارزشی و پیوستگی اجتماعی را نابود می‌کند و این وضعیت از هر تهدیدی نگران‌کننده‌تر است.
@sadeghniamehrab


نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : جمعه 27 مرداد 1396 ساعت: 7:55
برچسب‌ها : فراموشی,خیابان,
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123